Pompy ciepła

Dzięki nam zapewnisz sobie komfort przez cały rok

Zajmujemy się montażem pomp ciepła powietrze-powietrze, powietrze-woda.
 

              Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania bardzo często zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to że pompa ciepła zapewni nam niskie koszty ogrzewania i będzie bezawaryjnie pracować  przez kilkanaście lat. Jest to wymaganie w pełni uzasadnione, ponieważ ceny tradycyjnych paliw ciągle rosną i  trudno przewidzieć jaka będzie sytuacja w perspektywie najbliższych lat.

               Produkowane obecnie pompy ciepła są  oszczędnym, niezawodnym      i przyjaznym środowisku źródłem wytwarzania ciepła o zapewnionej przyszłości, biorąc pod uwagę zmieniające się przepisy coraz bardziej ograniczające tradycyjne źródła energii.  Największe koszty utrzymania budynku związane są z jego ogrzaniem. Stosując tanie w eksploatacji pompy ciepła możemy zapewnić sobie niskie koszty jego ogrzewania przez 30-40 lat. Gdzie w tym czasie wymienimy napewno 2-3 piece na paliwo stałe.

Pompa ciepła powietrze-powietrze

Ta sama pompa ciepła może być wykorzystana jako jednostka klimatyzacyjna, chłodząc dom w okresie letnim. Pompy ciepła powietrze-powietrze jako źródło ciepła wykorzystują powietrze zewnętrzne, w związku z czym wykonywanie dolnego źródła w postaci sond pionowych lub kolektora gruntowego jest zbędne, a produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -30C.

Pompa ciepła powietrze-woda

Zewnętrzne pompy ciepła pracujące w systemie powietrze-woda umożliwiają znaczne obniżenie kosztów ogrzewania domu i pozyskania ciepłej wody użytkowej. Instalowane są na zewnątrz budynku a ich montaż nie wymaga wykonywania odwiertów a jedynie przyłączy hydraulicznych i elektrycznych. Produkcja ciepła jest możliwa nawet, gdy temperatura na zewnątrz budynku spada do -30C.